De federale rechtbank van Sydney heeft vandaag geoordeeld dat iiNet, één van de grootste ISPs van Australië, niet aansprakelijk is voor illegaal downloaden door haar klanten.
De zaak was aangespannen door een groot aantal Amerikaanse en Australische filmmaatschappijen, waaronder Warner Bros, Disney, Paramount, Columbia en Twentieth Century Fox. De maatschappijen hadden iiNet eerst op de hoogte gesteld van het onrechtmatig downloaden door abonnees, die vervolgens niet de verzochte actie ondernam.
De rechtbank oordeelde vervolgens dat het onmogelijk is om te concluderen dat iiNet heeft ingestemd met schendingen van het auteursrecht en dat het niet in haar macht ligt om dergelijke schendingen te voorkomen.
Lees hier het hele bericht